Kürk Fiyatları

Kullanım Amacı Kullanım Yeri Cinsi Fiyat
 Ayakkabı & bot  astar  içlik kürk  $ 1.80
 Ayakkabı & bot  konç  double-face kürk  $ 3.50
 Ayakkabı &bot  astar  içlik kürk  $ 2.20
 Ceket & mont  yüz  double-face kürk  $ 4.00
 Medikal  genel  medikal kürk  $ 4.00

* Fiyatlar sqf cinsindedir. Sezonsal olarak farklılıklar gösterebilir.

Meraklıları İçin Kürk Fiyatları

Memeli hayvanların postuna, tüylü kısmına kürk denmektedir. Kürk elde edebilmek için geliştirilen hayvancılık dalına da kürk hayvanı üretimi denir. Avlanma sonucu elde edilen kürklerde kurşun deliği kürkün kalitesini düşürdüğü için kürk hayvanı üretimi ile hem kaliteli kürkler elde edilmekte hem de doğanın dengesi bozulmamaktadır. Kürk hayvanı üretiminin maliyetleri, kürk hayvanlarının doğada daha az bulunması gibi sebepler kürkü daha değerli kılmıştır. Bu lüks ürün özellikle ünlülerin tercihi olup kürk fiyatları diğer deri giysilerin fiyatlarına nazaran daha yüksektir. Özel tasarım kürkler fiyat skalasında biraz daha üstlerde yer alabilmektedir.

Kalite Önemlidir

Kürk lüks ürünler kategorisine giren bir üründür, bir diğer deyişle pahalı bir üründür. Yine de unutmamamız gereken bir gerçek vardır ki o da şudur: kürk fiyatları her şeyden önce kürkün kalitesine bağlıdır.

İkinci El Kürk Fiyatları

Kürk fiyatları sıfır ve ikinci el kürk fiyatları olarak kategorize edilebilir. Kürk yıllandıkça eksiyen bir malzeme olmayıp tıpkı deri ürünler gibi kürkün değeri yıllar geçtikçe azalmamaktadır. Elbette ikinci el kürk fiyatları değerlendirilirken kürkün iyi kullanılıp kullanılmadığı, kürke iyi bakılıp bakılmadığı, kürkün gerçek olup olmadığı dikkat edilecek unsurların başında gelmektedir. İkinci el kürkte kürkteki deformasyonlar ikinci el kürk fiyatları açısından düşüş sebebidir.

İkinci el kürk almayı tercih etmiyorsanız, normalde kürk kullanabileceğiniz alan, durum pek ortaya çıkmıyor ise kürk kiralamayı da tercih edebilirsiniz.

Kürk Modelleri Ve Kategorileri Bazında Kürk Fiyatları

kurk-fiyatlari-koyun-postuTarih boyunca kullanılmış ve insanoğlunu soğuktan korumuş olan kürkler pek çok farklı şekilde kategorize edilebilmektedir. Daha çok kadınlar ve erkekler için kürk modelleri mevcutken piyasada üretilen çoğu kürkün kadınlara özel üretildiği tartışmasız bir gerçektir. Bu lüks ürünün pek çok farklı modeli sosyete davetlerinde şık kadınların omuzlarını süsler. Bu tasarımlarda kullanılan kürk miktarı fiyatı belirleyebileceği gibi kullanılan kürkün kalitesi, az ya da daha çok bulunurluğu, özel dikim veya özel tasarım olup olmadığı da kürk fiyatları konusunda belirleyicidir.

Soğuk kış günlerinde kürk kabanlar, kürk ceket, kürk mont veya mantolar revaçta iken kürk şal, kürk yelek hatta kürk şapka gibi koruyucu ve şıklığınızı vurgulayacak kürk aksesuarlar da kürk ürünler arasındadır. Mont, kaban ve ceket gibi kürk ürünlerin kapüşonlu veya kapüşonsuz olarak tasarlanması da mümkündür. Bazen de tasarımlarda deri, süet ve nubuk ile kürk kombinasyonlarına yer verilmektedir. Bunun yanı sıra kürkün cinsine göre yapılan bir kategorizasyondan da bahsedebiliriz. Örneğin tilki kürkü, vizon kürkü, samur kürkü veya samur vizon kürk, mink kürk, vaşak kürkü bu kategorilerden bazıları.

Kürk fiyatları kürkün suni ya da hakiki olması ile doğrudan ilişkilidir. İmitasyon da denilen suni kürkten yapılan mont, palto, kaban gibi kıyafetler gerçek kürke göre daha bütçe dostudur. Burada şu ayrım önemlidir; suni kürk almak bütçeyi zorlamazken kalite olarak gerçek kürkün çok daha üstün olacağı unutulmamalıdır.

Kürkün Endüstriyel Kullanımı

Kürk fiyatları değerlendirilirken kürkün endüstriyel kullanım alanları da bambaşka bir alan olarak karşımıza çıkar. Kürk üreticileri değişik sektörlerin ve müşterilerin ihtiyaçlarını baz alarak, bir diğer deyişle kurumsal müşterilerin nabzını tutarak talep edilen renklerde, talep edilen tüy uzunluğunda, talep edilen finisaj ve incelikte kürk üretimi gerçekleştirirler. Endüstriyel kürkler özellikle boya ve otomotiv endüstrilerinde kullanılır. Ruloluk kürkler ve polisajlık kürkler endüstriyel kürk çeşitlerindendir. Burada kürk fiyatları çok daha farklı şekilde hesaplanmaktadır, satışlar genelde kurumsal satış olarak gerçekleşmektedir.